Wypożyczenie nart w polskich górach

Kiedy sezon w pełni a pogoda dopisuje zapewniając świeży puch na stokach- cieszą się narciarze. Grzech nie skorzystać z takiej okazji i nie pojechać w góry. Trzeba oczywiście zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Sklepy z wyposażeniem narciarskim, kuszą bogatą ofertą. Wśród kolorowych i nowoczesnych nart znajdziemy sprzęt freeridowy i freestylowy. Na pewno długo by można rozwodzić się nad tym, jakie rodzaje nart są dostępne w sprzedaży. Jest tego sporo, wraz z innymi dodatkami potrzebnymi do uprawiania tegoż sportu. Jednak nie każdego stać na to by, gdy sezon w pełni, wydać na ekwipunek narciarski około 500-700zł. Jest to minimum, jakie trzeba mieć w portfelu by stać się posiadaczem nart, dobrych butów, kijków, może udałoby się jeszcze w tej cenie nabyć odpowiednie spodnie.

Jeśli lubimy jazdę na nartach a nie chcemy lub nie możemy pozwolić sobie na nowe deski, nic prostszego – trzeba udać się do wypożyczalni. Najlepiej zrobić to w miejscu, gdzie zamierzamy szusować. Jeśli ma być to wypożyczenie na dobę, spokojnie poszalejemy na stoku przez dwa dni. Jest wiele wypożyczalni nart w górach. Praktycznie przy każdym z wyciągów takowa funkcjonuje. Ich oferta obejmuje narty od 60cm dla bardzo małych dzieci po narty dla bardzo wysokich osób. Muszą być one dobierane względem wzrostu, wtedy można być pewnym, że jazda na tak dopasowanym sprzęcie będzie przyjemna i nie spowoduje kontuzji. Również z doborem butów nawet o bardzo dużym rozmiarze nie ma problemu, jeśli chodzi o większość wypożyczalni. Są one również każdego dnia suszone i dezynfekowane, także o higienę nie trzeba się obawiać.

Wypożyczalnie działają prężnie na stokach Polski południowej w Jaworzynie Krynickiej, Słotwinach, gdzie jest bardzo przyjemny niezbyt stromy stok. Ponadto w wielu innych regionach można skorzystać z usług niedrogich wypożyczalni w Szklarskiej Porębie, Zakopanem, Szczyrku.

Ceny za dzień wahają się od 35 zł dla dorosłych za komplet klasyczny do 6o zł , które trzeba zapłacić za wyposażenie obejmujące narty wyczynowe i buty cztero- klamrowe. Duża dowolność w wyborze rodzaju nart, sprawia, że nawet najbardziej wymagający znajdą sprzęt dla siebie. Wypożyczenie nart dla dzieci w górach jest nieco tańsze od 25 do 35 zł w zależności od rodzaju nart. Studenci mogą liczyć na zniżki, co prawda niewielkie, jednakże przy wypożyczeniu na dłuższy czas zauważalne.