Wypożyczalnie nart w Alpach austriackich i francuskich oraz włoskich Dolomitach

Alpy to wspaniały łańcuch górski. Rokrocznie tamtejsze tereny nawiedza cała masa turystów, pragnących zażywać rozrywki na bardzo dobrze przygotowanych stokach. Jednak wyjazd w takie okolice na narty to nie tylko, radość z szusowania po licznych trasach w Austrii czy Francji, ale przede wszystkim zapierające dech w piersiach widoki. Chwile tam spędzone należą do tych, których przez całe życie się nie zapomina. Nawet, jeśli mamy okazję bywać w takich miejscach często, to i tak liczne zakątki, różnią się od siebie i za każdym razem przywozi się inne wspomnienia.

Alpy to góry szczególnie oblegane przez narciarzy. Są tam trasy łagodniejsze dla początkujących i mniej zaawansowanych jak też szlaki szybkie i strome dla osób uprawiających ekstremalną jazdę na nartach. O sprzęt nie trzeba się w żadnym razie martwić. Trudno sobie wyobrazić, by każdym stoku narciarskim mogło zabraknąć wypożyczalni. Obsługują one duże grupy turystów, więc i sprzęt tam oferowany jest najlepszej jakości. Lepiej, zatem zostawić swoje deski w domu, jeśli nie mamy warunków by z nimi podróżować i wypożyczyć odpowiednie wyposażenie na miejscu, podobnie jak korzystają z wypożyczalni w Czechach i na Słowacji narciarze wyjeżdżający z Polski.

Od razu trzeba się przygotować, że ceny za wypożyczenie nart są dużo wyższe niż u nas. W jednym z austriackich kurortów w Nassfeld w sezonie wysokim, dorośli za wypożyczenie kompletnego sprzętu muszą zapłacić 12 EUR natomiast ceny dla dzieci zaczynają się od 6 EUR. Narty i deski snowboardowe wypożyczane na 2 dni to koszt 34 EUR, za zestaw ekskluzywny zapłacimy 64 EUR. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest wypożyczenie nart na 6 dni za 85EUR. Narty dla dziecka gratis otrzyma każdy z rodziców, który wypożyczy cały komplet dla siebie. Prócz tego Hochfugen- Hochzillertal, Zillertal Arena, Mayrhofner- Bergbahner oraz Ski-und Gletscherwelt Zillertal to główne austriackie regiony narciarskie gdzie łączna długość tras wynosi 323 kilomtery.

Z kolei do Francji najlepiej udać się do Val d’Isere. Jest to jeden z najsłynniejszych kurortów. Tam wypożyczenie nart na 6 dni to wydatek  od 65 do 90 EUR. Włoskie Dolomity to także duża ilość tras zjazdowych. W Campitello di Fassa komplet nart kosztuje w wypożyczalni 35 EUR. W Canazei niedaleko od granicy z Austrią i niewielkiej odległości od Bolzano zapłacimy w jednej z wypożyczalni około 25 EUR za dzień.