Regulamin i umowa wypożyczenia

Wygoda w uprawianiu sportów zimowych to przede wszystkim wypożyczalnie sprzętu znajdujące się przy każdym stoku narciarskim w Polsce. Zwłaszcza jest to ogromny plus dla tych osób, które oddają się białym szaleństwom rzadziej i od czasu do czasu tylko udają się na ośnieżone stoki górskie. Mało tego wypożyczalnie są obecnie bardzo dobrze wyposażone. Ich właściciele dbają o zadowolenie klientów, dlatego buty, narty, kije i wszelakie dodatki są utrzymywane w dobrym stanie. W ten sposób zapewnia się i bezpieczeństwo, i komfort jazdy na nartach.

Każdy, kto zechce skorzystać z takich usług musi wiedzieć, że wypożyczalnie mają swoje regulaminy. Dotyczą one punktów z nartami zjazdowymi jak i wypożyczalni nart biegowych. Zanim podpisze się dokument potwierdzający wypożyczenie, należy zapoznać się z regulaminem. Dotyczy to przede wszystkim osób pierwszy raz korzystających z takich usług. Stali bywalcy wypożyczalni znają już zasady i są świadomi odpowiedzialności tak za sprzęt jak i własne bezpieczeństwo związane z właściwym użytkowaniem nart. Ponieważ punkt wypożyczenia sprzętu narciarskiego ma służyć wielu użytkownikom przez długi czas, trzeba dostosowywać się do wymogów dla dobra ogółu narciarzy jak też bezpieczeństwa na stoku.

Wedle regulaminu sprzęt oddawany do dyspozycji narciarza powinien być w dobrym stanie technicznym. Pod tym względem znawcy łatwo ocenią dyspozycyjność nart, jeśli natomiast mamy wątpliwości, co do jego jakości, lepiej udać się do innej wypożyczalni, budzącej większe zaufanie. Wśród punktów znajdziemy zapis mówiący o tym, że klient nie ponosi odpowiedzialności za naturalne zużycie sprzętu, jeśli jest on eksploatowany w dobrych warunkach. Jeśli jednak użytkujemy go w warunkach niewłaściwych w razie uszkodzenia będziemy musieli ponieść koszty naprawy.

Podpisując umowę wypożyczenia nart lub deski snowboardowej, potwierdzamy, że otrzymaliśmy kompletny i bez wad zestaw. Trzeba więc przedtem sprawdzić każdy element bardzo dokładnie. Każda z wypożyczalni określa w swoim regulaminie zasady naliczania opłat z przedłużenie czasu wypożyczenia sprzętu o kolejną dobę oraz ustalania cen za sprzęt zwrócony po terminie, na jaki został wydany. W regulaminach znajdują się również zapisy odnośnie kaucji wpłacanej za sprzęt. Warto z nimi się zapoznać, by być świadomym użytkownikiem nart wypożyczonych, bez dodatkowych niespodzianek.