Koszt wypożyczenia nart w Czechach i na Słowacji

Polskie góry to szereg możliwości latem, jesienią a szczególnie zimą. Jeśli dopiszą warunki pogodowe a zazwyczaj narciarze nie mogą narzekać, wtedy sezon jest udany. Obecnie większość stoków w Tatrach, Karkonoszach czy Sudetach jest dośnieżanych sztucznie, ratrakowanych i ogólnie bardzo dobrze przygotowane są do jazdy na nartach. Dodatkowo wszędzie działają liczne wypożyczalnie sprzętu tak więc można wypożyczyć narty na tydzień a nawet 14 dni. Ceny bywają bardzo różne a w niektórych punktach konkurencyjne.

Również, jeśli zapragniemy pofatygować się za naszą południowo- zachodnią granicę by sprawdzić, jakie tam są warunki do uprawiania zimowych sportów, możemy liczyć na świetnie wyposażone wypożyczalnie. Nie każdy ma narty, nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd samochodem, jeśli korzystamy z innych środków lokomocji nie zawsze podróż z własnym sprzętem jest wygodna, a często wiążą się z tym dodatkowe opłaty. Lepiej, zatem zapłacić za wypożyczenia nart na Słowacji lub w Czechach zamiast niewygodnie podróżować z nimi. Z pewnością większość osób chciałaby wiedzieć jak kształtują się ceny odnośnie wypożyczania sprzętu narciarskiego u naszych sąsiadów, by móc zaplanować koszt wycieczki. Na pewno nie opłaca się wyjeżdżać na jeden dzień.

Dłuższe pobyty, wychodzą znacznie taniej a i wypożyczenie nart na dłużej jak jedna doba jest atrakcyjniejsze pod względem cenowym. Tak w Czechach jak i na Słowacji jest wiele pięknych regionów wartych odwiedzenia, z dobrymi trasami zjazdowymi dla narciarzy. Niecałe 15 kilometrów od Szklarskiej Poręby, jadąc tak zwaną szosą czeską docieramy do Harrachova. Miejscowość w czeskich Karkonoszach. Tam wypożyczenie kompletu sprzętu- zestawu carvingowego wynosi około 350 CZK to jest prawie 56 zł. Jest to cena za 1 dzień, natomiast w wielu punktach oferuje się 5 lub 6 dzień gratis. Zestawy top to już wydatek 500CZK czyli 80 PLN. Natomiast w innej czeskiej miejscowości Janské Lázně za pół dnia zapłacimy 150 CZK a za cały dzień 200CZK, więc nieco taniej. Tam najbliżej jest z Wałbrzycha.

Z kolei na Słowacji, gdzie małą blisko mieszkańcy Małopolski i Podkarpacia, nie trzeba zapuszczać się daleko od granicy by poszusować na nartach. W Tatrzańskiej Łomnicy w Tatrach Wysokich narty można wypożyczyć za 28 EUR na jeden dzień, czyli około 115zł natomiast za narty biegowe 15 EUR.