Ceny wypożyczenia deski snowboardowej

Snowboard a właściwie Snowboarding jest sportem zimowym jak sugeruje przedrostek –snow. Oczywiście dzisiaj jest już wszystkim bardzo dobrze znany i na nikim nie robi wrażenia, że narciarz zamiast dwóch ma jedną deskę przyczepioną do obu nóg. Początkowo wydawało się, że jest to coś zupełnie abstrakcyjnego a wielu wręcz uważało, że w taki sposób absolutnie nie da się na czymś takim jeździć. Owszem powszechnym jest stwierdzenie, że zanim się założy pierwszy raz na nogi narty, najlepiej zacząć od jednej deski. Nauka począwszy od snowboardu daje lepsze efekty, jeśli ktoś poważnie myśli o wyczynowej jeździe.

Znacznie trudniej jest odzwyczaić się od szusowania na dwóch deskach, ale nie jest to niemożliwie i na naukę nigdy nie jest za późno, zawsze trzeba próbować. Z pewnością większość osób, które chciałyby nauczyć się jazdy na snowboardzie nie kupują od razu nowej deski. I jest to dobra decyzja, bo może się okazać, że to nie jest to, o czym się marzyło. Lepiej najpierw snowboard wypożyczyć. Nie jest to już nowa ani początkująca dziedzina w kwestii sportów zimowych tak, więc w każdej z większych wypożyczalni znaleźć można odpowiednią deskę. I w tym wypadku podobnie jak wypożyczamy narty obowiązuje regulamin i umowa wypożyczenia.

Warto się z nimi zaznajomić, jeśli pierwszy raz korzystamy z usług takiego punktu. Ogólnie snowboardziści mogą zjeżdżać po tych samych stokach, co narciarze. Nie ma specjalnie dla nich wyznaczonych tras poza osobami jeżdżącymi wyczynowo. Tym z kolei nie są potrzebne specjalnie ubite ścieżki, potrafią oni przedzierać się przez gęstwiny leśne po świeżym i puszystym śniegu. Kształt deski zadartej z przodu nie powoduje jej zakopywania się w białym, lekkim puchu. Zainteresowani wypożyczeniem snowboardu nie muszą udawać się do specjalnych punktów, przy wszystkich praktycznie stokach jest to możliwe.

Ceny są odrobinę zróżnicowane, jednak ogólnie bardzo podobne. Komplet snowboardowy wynajmiemy za cenę 40zł na dzień i około 15 zł na godzinę. Warto do nauki na snowboardzie wypożyczyć również kask. To koszt nieprzekraczający 15 zł na dzień. Do ciekawostek jakie warto wiedzieć o snowboardzie należą data jego wynalezienia a było to w roku 1965. Ponadto istnieje już deska snowboardowa, jaką można podzielić na dwie narty. Nazywa się ona splitboard i umożliwia uprawianie skituringu oraz skialpinizmu.