Ceny wynajmu nart biegowych

Wyjazd na narty w góry to dobry pomysł tym bardziej, jeśli sporty zimowe to nasza pasja. Nie trudno stać się pasjonatem takiego spędzania wolnego czasu zimą. Narty przyciągają wielu, nawet takich, którzy w życiu desek na nogach nie mieli. Nauczyć się można w każdym wieku. Co prawda najlepiej zaczynać od małego o t muszą się zatroszczyć rodzice i zorganizować sowim dzieciom udział w zajęciach przygotowujących w szkółce lub przedszkolu narciarskim. Początkujący nie od razu muszą uderzać na tak zwaną głęboką wodę najpierw można zacząć od biegówek. Są to narty do poruszania się w terenie płaskim oraz pagórkowatym. Założenie ich na nogi pozwoli oswoi się z nartami w ogóle. Oczywiście różnią się one znacznie techniką od nart zjazdowych, jednak chodzi o to by przyjemnie spędzić czas ucząc się jazdy w terenie bardziej przyjazny m.

Wyjście na stok z nartami zjazdowymi, można odłożyć na przyszły sezon i jeśli nie ma się nikogo, kto mógłby nas nauczyć, najlepiej pod okiem trenera. Wracając do biegówek, stały się ona bardzo popularne w ostatnich latach a to za sprawą naszej najlepszej biegaczki Justyny Kowalczyk. Bieganie na nartach to sport, na który może sobie pozwolić znacznie więcej osób a ponadto doskonale nadają się do wyrobienia kondycji w okresie zimowym. Ich wypożyczenie to niewielki koszt a korzyści na pewno duże. Zimą nie każdy ma ochotę biegać a z nartami znacznie łatwiej i przyjemniej. Jeśli mamy taką możliwość pobiegać w swojej okolicy to i wypożyczalnia się znajdzie a już na pewno w górach.

Podobnie jak w przypadku nart zjazdowych tak i biegówki muszą być właściwie dobrane. Jest to kwestia tak początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Udając się do wypożyczalni zwykle możemy liczyć na fachową radę. Warto też samemu zapoznać się z zasadami doboru nart biegowych. Otóż bierzemy pod uwagę wagę i wzrost oraz technikę jaką będziemy biegać.

Początkujący warto aby zaczynali pod okiem trenera wtedy łatwiej zrozumieć co to jest styl klasyczny, technika łyżwowa, biegi sportowe czy turystyka narciarska. Również w przypadku biegówek mamy do czynienia z różnymi nartami. Biegówki mogą być twarde, średni twarde i miękkie. Ponadto w wypożyczalni oferuje się narty biegowe wyczynowe, sportowo- rekreacyjne, śladowe czyli turystyczne oraz do ski aplinizmu. Ceny wypożyczenia kompletu wahają się od 20 do 30 zł za dzień i około 45 zł za trzy dni korzystania.