Cennik wypożyczenia nart i butów na tydzień

Dopisująca narciarzom pogoda to okres zimowy, z którego trzeba koniecznie skorzystać. Ci, którzy co roku czerpią przyjemności z uroków zimy na stokach wiedzą, że jest to sport szalenie wciągający. Owszem nie zawsze można liczyć na naturalnie ośnieżone trasy zjazdowe w kraju, ale alternatywą jest zaplanowanie wyjazdu w inne niż polskie góry. Nawet bez sprzętu narciarskiego, warto udać się choćby na weekend. Wypożyczenie nart w Alpach lub Dolomitach, to wydatek większy, niż jeśli chodzi o wypożyczalnie w Polsce. Jednak jest to ogromna wygoda- móc wyjechać na krótki okres czasu i wypocząć wśród zapierających dech w piersiach mroźnych widoków, bez obawy o sprzęt.

Natomiast na odpoczywających w polskich górach czekają nie tylko oferujące wiele wygód pensjonaty i ośrodki wczasowe. Także szkółki i przedszkola narciarskie dla najmłodszych działają coraz prężniej. No a sprzęt wypożyczymy przy każdym ze stoków. Jest on serwisowany a buty codziennie suszone. Dostaniemy każdy rozmiar począwszy od małych dziecięcych bucikach skończywszy na dużych męskich rozmiarach. Każdy narciarz dopasuje do siebie ofertę z uwagi na fakt, że sprzęt jest wypożyczany na dowolny okres. Jeden dzień lub doba to odpowiedni czas dla weekendowych narciarzy. W tym wypadku ceny są zróżnicowane pod względem rodzaju nart. Jest to zazwyczaj od 30-35 do 60 zł, w mniejszych miejscowościach udaje się wypożyczyć komplet: buty, narty i kije dla dorosłej osoby za 25zł. Za snowboard zapłacimy około 40-45 lub 50 zł.

Cenniki wypożyczalni różnią się od siebie, w poszczególnych rejonach kraju. Mimo wszystko wahania te nie są aż tak duże. Z kolei, jeśli planujemy dłuższy wyjazd lub też mamy urlop a w pobliżu naszego miejsca zamieszania funkcjonuje dogodny wyciąg warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w narty na tydzień. Przeliczając pojedyncze koszty może się okazać, że te będą znacznie wyższe niż pojedyncza cena za sprzęt oddany do użytku na siedem dni.

Zestawy klasyczne to około 150zł w Zakopanem a wypożyczalnie w Karpaczu oferują wypożyczenie na 6 lub 7 dni za cenę od 150 o 180zł. Zestawy tak zwane top carving są nieco droższe. Koszty wypożyczenia w Zieleńcu to prawie 200zł a w większości punktów obsługi w Zakopanem od 200zł w zwyż. Jednak stali klienci wypożyczający sprzęt na dłużej niż 2 dni mogą liczyć nawet na 10% zniżki a dziecko z rodzicami może wypożyczyć narty gratis.